У вівторок, 31 серпня, на площі фортечної галереї «Бастіон» відбулася урочиста посвята студентів першого курсу Івано-Франківського національного медичного університету. 769 вчорашніх абітурієнтів нині офіційно стали студентами-медиками. Традиційно подія відбулась за участі представників ректорату, влади, духовенства.

«Сьогодні відбувається справжнє диво, — зазначив у своєму вітальному слові ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Епідемічна ситуація наразі нам сприяє у проведенні такої урочистої Вченої ради. Це диво, що сьогодні ми можемо провести цю посвяту наших дорогих першокурсників. Щиро вітаємо наших нових студентів, їхніх батьків і близьких у нашій великій і дружній університетській родині!».

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував викладачам університету і, як батько студента-медика, наголосив на високій якості освіти, яку дає франківський медуніверситет. «Вітаю всіх сьогодні з цим великим святом, адже минулого року ми не мали такої можливості через карантинні обмеження, — сказав міський голова. — Бажаю усім гарного навчання, і щоб воно було не онлайн, а офлайн. Здобувайте знання, навички, нових друзів і знайомих. Дякуємо усьому професорському складу, бо направду наш університет дає найкращу медичну освіту в Україні».

Асистент кафедри оториноларингології та офтальмології з курсом хірургії голови і шиї та соліст обласної філармонії Олександр Семчук виконав студентський гімн «Gaudeamus». Студент першого курсу Станіслав Шварговський зачитав обіцянку студента-медика.

За доброю традицією цьогорічні випускники Соломія Голдищук і Олексій Петраш передали своїм молодшим колегам Марті Спасюк і Миколі Деркачу книгу історії медичного університету, а ті в свою чергу пообіцяли не зганьбити її сторінок. «Дорогі першокурсники! Вітаємо вас із початком нового етапу у вашому житті! — звернулася Соломія Голдищук. — Час в університеті для нас пролетів, наче одна мить. Тому цінуйте свої студентські роки, вони справді найкращі. Насолоджуйтеся ними. Намагайтеся отримати для себе якомога більше знань і вмінь, бо вони обов’язково вам знадобляться у такій нелегкій професії. Нічого не бійтеся, будьте активними, прогресивними. Попереду вас чекає справді захопливе студентське життя».

Кожен першокурсник отримав спеціальну схему розташування корпусів університету, яку підготували для них студенти члени редакції університетської газети «Ескулап-ІФ». По закінченні урочистої церемонії новоспечені студенти розійшлися по аудиторіях, де мали свої настановчі лекції, під час яких їм розповіли про життя і навчання в університеті.

facebookyoutube