У неділю, 9 травня, у День матері, на території, прилеглій до гуртожитків №1 та №2 Івано-Франківського національного медичного університету по вулиці Тролейбусній, було освячено каплицю на честь української матері вбогих та потребуючих душ — Блаженної Йосафати Гордашевської.

Новозбудована церква вуже стала окрасою мікрорайону Пасічна. Вона посіла гідне місце в інфраструктурі Університету, місія якого — підготовка висококваліфікованих медичних і фармацевтичних фахівців з моральними і духовними цінностями.

Для університету важлива співпраця зі духовенством у справі виховання людей для служіння ближнім, адже основна цільова аудиторія каплиці – студенти медуніверситету. Святу покровительку храму вибрано невипадково: Блаженна Йосафата Гордашевська – це досконалий взірець медсестри і виховательки, приятелька хворих, убогих і молоді. Вона була засновницею Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яке розпочало свої місії 1892 року на наших теренах і розширилося до 15 країн світу. Життєвим кредом Блаженної Йосафати було: «Виховувати серце народу і служити народові там, де є найбільша потреба».

Чин освячення храму та архиєрейську Божественну Літургію очолив архієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Володимир Війтишин. Він подякував ректорові ІФНМУ Миколі Рожку за співпрацю в реалізації задуму побудови каплиці на території університету та вручив грамоту від патріарха УГКЦ Святослава Шевчука. «Я хочу скласти найщиріші слова вдячності ректорату нашого медичного університету, які виділили цю землю та сприяли будівництву цієї каплиці. Будьте певні, щодня ви будете чути тут молитву, яка також звучатиме й за вас», – запевнив митрополит.

За словами ректора ІФНМУ Миколи Рожка, духовність є невіддільною часткою людського здоров‘я, а тому для всього медичного університету є надзвичайно важливо, що вперше в історії закладу відбулося відкриття богослужбової каплиці на території вишу. «Цією нашою спільною працею ми хочемо показати, що готові трудитися для майбутнього, адже і гуртожитки, і каплиця служитимуть людям і після нас, — зазначив ректор. — У мікрорайоні Пасічна розташований прекрасний спортивний комплекс університету, станція швидкої медичної допомоги, гуртожитки, корпус фармацевтичного факультету. Як спортивні майданчики, так і цей храм, покликані забрати наших дітей з вулиці, допомогти їм подолати усі непрості виклики сьогодення».

На освяченні храму був присутнім міський голова Руслан Марцінків, представники мерії, депутати, члени ректорату ІФНМУ, викладачі університету, студенти, жителі мікрорайону Пасічна.

Дякуючи усім причетним, настоятель храму отець Михайло Добровольський наголосив, що каплиця радо запрошує вірян перед навчанням чи працею попросити Божого благословення. Щоденні богослужіння у ній розпочинаються щобудень о 7 годині ранку.

facebookyoutube