В Івано-Франківську незабаром розпочнеться нова цікава ініціатива «Friday. Re-Charge / П’ятниця. Перезавантаження». Щотижня по п’ятницях в середмісті на площі «Бастіон» планують проводити заняття фізичною культурою на відкритому повітрі.

Першу таку руханку проведуть у п’ятницю, 7 травня. Початок о 17:00 годині. Триватиме заняття 45 хвилин. Для тих, хто принесе з собою змінний одяг, облаштують намет, де можна буде переодягнутися. Цикл занять триватиме з травня по вересень.

Кураторка ініціативи, заступниця начальника відділу з питань міжнародної, міжрегіональної співпраці та проєктного менеджменту Івано-Франківської обласної ради Наталія Гасюк каже, що час початку руханок — не випадковий. Це своєрідний подарунок франківцям до Дня міста.

Ці заняття будуть відкритими для усіх бажаючих. Заняття проводитимуть викладачі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання. За словами кураторки від коледжу Світлани Оришко, спочатку тренери даватимуть вправи з дуже помірними навантаження, які можна буде виконувати навіть без спортивного одягу. На місці також чергуватимуть представники Червоного Хреста на випадок, якщо комусь буде необхідна медична допомога.

Символічно, що місцем проведення організатори обрали саме площу «Бастіону», адже це не тільки зручно з точки зору її розташування. У перші десятиріччя роботи Станіславського медінституту нинішній студентський простір «Академка» був гімнастичним спортзалом, а на цій площі відбувалися заняття фізкультурою студентів-медиків. Тож можна сказати, що фізкультура знову повертається сюди.

Як говорить завідувач кафедри фізичної реабілітації, арготерапії з курсом фізичного виховання ІФНМУ професор Ігор Чурпій, такі руханки є особливо потрібними зараз, коли ми намагаємося подолати пандемію COVID-19. «Заняття фізичною культурою є дуже важливими з точки зору соціалізації людей після карантинних обмежень, адже потрібно потрохи повертатися до звичного життя, — говорить професор. — Ми безумовно підтримуємо усі ініціативи, спрямовані на здоровий спосіб життя. Університет постійно покращує власний спортивний комплекс і басейн, де займаються не лише студенти і викладачі але й багато мешканців Івано-Франківська. Сподіваємося, такі руханки стануть доброю традицією для нашого міста».

Отже запрошуємо щоп’ятниці о 17:00 на площу «Бастіону» отримувати позитивні емоції, психологічно перезавантажитись та покращувати своє здоров’я!

facebookyoutube