1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.78 (20 Голосів)

Із року в рік Івано-Франківський національний медичний університет проводить справжні весняні дні науки, коли відбувається науково-практична конференцію студентів та молодих вчених «Інновації в медицині та фармації». Цьогоріч така науковий форум був ювілейним, дев’яностим, і присвяченим 75-річчю з дня заснування ІФНМУ. Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувся в онлайн режимі.

Насиченість програми, новизна та креативність доповідей учасників конференції, надзвичайно цікаві та актуальні майстер-класи і зустрічі із однодумцями не тільки з інших міст, а й країн, вкотре підтверджують інтерес до заходу не тільки студентів-медиків та молодих науковців, а й талановитих фахівців із інших галузей науки.

Зацікавленість до конференції щороку зростає, кількість публікацій збільшується. Все більше юних науковців діляться своїми науковими здобутками, демонструючи їх у різних доступних форматах. І це не дивно, адже Івано-Франківський національний медичний університет всебічно сприяє тому, щоб кожен, хто взяв участь у роботі конференції, отримав безцінний досвід і мав лише приємні спогади.

Не дивлячись на онлайн режим проведення конференції, у заході взяли участь понад 1000 учасників з 18 закладів вищої освіти України, переважно медичних. Відбулись засідання 19-ти секцій, на яких представлено 130 виступів (у тому числі 23 студенти та молоді вчені з інших навчальних закладів).

Не забули про конференцію й ті, хто вже завершив  свій студентський шлях, але продовжив шлях науковця, а саме – молоді вчені, які мали можливість працювати у трьох окремих секційних засіданнях (два із напрямку підготовки «Медицина» і одне – «Стоматологія»).

Приєднались до події й студенти Фахового медичного коледжу. Ці наймолодші науковці хоч і починають свій професійний шлях, та вже активно прагнуть вдосконалюватись та переймати досвід. На секції коледжу прозвучало 23 доповіді. Окремо відбулась секція «Фізична реабілітація, ерготерапія та фізичне виховання. Спортивна медицина».

Усі активні учасники конференції нагороджені дипломами, а кращі доповідачі отримали в подарунок календар від проректора з наукової роботи професора Ігора Вакалюка, а кращі доповіді на думку слухачів – Грамоти глядацьких симпатій.

У вступному слові ректор, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Микола Рожко відзначив: «Радий би Вас бачити наживо, але ситуація з пандемією не дозволяє цього зробити, тому дуже радий зустрічі в онлайн режимі. Надіємось, що спілкування принесе користь і задоволення. Хочу подякувати всім учасникам за те, що приділяєте час пізнавати непізнанне, рухатися вперед, зберігати здоров’я людей. Це для нас святе! Радий всіх чути, бачити і дай Боже нам усім здоров’я!».

Науковий керівник Студентського наукового товариства та Товариства молодих вчених, професор Наталія Воронич-Семченко характеризує особливості проведення конференції в режимі онлайн та особливу радість від її проведення. «Куратори секцій відзначають високий рівень підготовки студентів, фаховість молодих вчених на секційних засіданнях, креативність представлення результатів досліджень. Надзвичайно приємно, що у такий непростий час наука рухається вперед з урахуванням можливостей сьогодення. Ця молодь – це наше майбутнє. Віримо, що воно буде прекрасним», — акцентувала Наталія Миколаївна.

Хочемо назвати науковців, які представили актові промови у рамках проведення конференції. Зокрема, професор Наталія Геник «Фолати - гарантована інвестиція в репродуктивне здоров'я», доцент Майя Бондаренко «Діагностика орфанних захворювань», професор Микола Островський «Хронічні захворювання легень в час пандемії COVID-19: Вирок чи контроль?», академік Нестор Середюк «Серцева недостатність в умовах пандемії COVID-19», професор Оксана Тимощук «Ступінь ефективності дії програми психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості та покращення якості життя юнаків і дівчат на провідні характеристики адаптаційних  можливостей їх організму», доцент Олександр Александрук «Дермоскопія – маленька революція в дерматології», доцент Марія Гуцол «Значення латинської мови у медицині та медичній термінології», директор Фахового медичного коледжу, доцент Олександр Бульбук «Академічна доброчесність – шлях у професійне майбутнє» , доцент Анжела Николюк «Синдром сухого ока. Реалії діагностики та лікування», професор Галина Проць «Хірургічні методи лікування щелепно-лицевих деформацій», професор Вадим Сулима «Наукові традиції поколінь кафедри у підготовці майбутнього фахівця-медика», доцент Ігор Любчик «Депортовані долі в пам'яті поколінь», професор Андрій Грицик «Наукометрія», професор Ігор Чурпій «Актуально про вакцинацію», професор Михайло Гончар «Пластично-відновлююча хірургія і майбутнє», професор Сергій Федоров «COVID-19: глобальний та персоніфікований вплив», доцент Зоряна Вовк «Паліативна допомога в педіатричній практиці», Заслужений винахідник України, професор Іван Палійчук «Конусно-променева комп’ютерна томографія у діагностиці захворювань скронево-нижньощелепного суглоба», а також запрошений гість конференції професор Тернопільського національного медичного університету Ім. І.Я. Горбачевського Ольга Денефіль «Механізм пошкодження ендокринних залоз у щурів різної статі при постнатальному стресі».

Традиційно було проведено 10 майстер-класів. Хоч відбувалися вони онлайн на платформі Microsoft Teams, але стали справжньою окрасою наукового форуму. Ми розповідали про майстер-класи конференції в окремому матеріалі. Ознайомитися з ним можна за цим посиланням.

Організатори конференції висловлюють щиру вдячність ректорату та особисто ректору, професору Миколі Рожку за всебічну підтримку при проведенні заходу, усім кураторам та модераторам секцій, організаторам майстер-класів за активну участь і творчий підхід до цієї події. Сподіваємось на традиційні теплі  зустрічі у звичному режимі уже зовсім скоро, у 2022 році, адже так хочеться живого спілкування і без масок! А головне — без пандемії.

Із фотозвітом секційних засідань та майстер-класами можна ознайомитись за цим посиланням.

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
31

ua

virtualnii pac

educ

facebookyoutube

karta

Biblo ban

arnika