1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (3 Голосів)

Днями асистент кафедри хірургії №1 Івано-Франківського національного медичного університету кандидат медичних наук Олег Ткачук повернувся з місячного стажування в університетській хірургічній клініці Schleswig-Holstein Кампус Любек (Німеччина).

Про здобутий досвід та свої враження викладач розповів на презентації в Міській клінічній лікарні №1.

Презентація відбулася в лекційній аудиторії №6. Доповідь викладача ІФНМУ заслухали представники адміністрації лікарні, головний лікар Тарас Василик, заступник головного лікаря Ярослав Кобиляк, завідувач кафедри хірургії №1 професор Сергій Василюк, доценти, асистенти та аспіранти кафедр хірургії та травматології, керівники структурних підрозділів, завідувачі відділеннями, старші медсестри, медсестри, анестезіологи, травматологи, терапевти, лікарі відділень, лікарі-інтерни, а також студенти.

Робота університетської хірургічної клініки в Любеку передбачає не лише хірургічну роботу її працівників, але й навчальний процес і наукову діяльність. Під час стажування Олег Ткачук мав можливість ознайомитися зі структурою та основними напрямками роботи спеціалістів різних рівнів клініки, перейняти передовий досвід практичної, наукової та викладацької діяльності, вивчити сучасні підходи до діагностики та хірургічного лікування хворих з різноманітною плановою та невідкладною хірургічною патологією, удосконалити та розширити навики роботи із застосуванням малоінвазивних технологій.

«Мене як хірурга найбільше цікавила робота безпосередньо в операційній, — розповідає Олег Ткачук. — За місяць ми провели 22 робочих дні в клініці, крім того мали чотири ургентні чергування, загалом мав більше 20 асистенцій з можливістю виконати певні етапи втручань та протестувати на практиці найсучасніше обладнання, а також побачив від початку до кінця ще понад 20 хірургічних втручань. Серед них були як планові, так і ургентні втручання. Найбільше часу провів, безперечно, на операціях у хворих з абдомінальною патологією, проте не нехтував можливістю взяти участь в оперативному лікуванні судинної патології, зокрема під час операцій на артеріях.

Крім того, скористався можливістю понад 30 годин попрацювати на хірургічних маніпуляторах Lubecker Toolbox в спеціальному кабінеті з малоінвазивної хірургії. За результатами роботи на цих маніпуляторах успішно склав іспит, що складався з шести модулів та отримав окремий відповідний сертифікат. Це насправді безцінний досвід, який треба переймати та впроваджувати в Україні».

 

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
5
6
8
9
10
12
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
26
27
30
31

ua

virtualnii pac

educ

facebookyoutube

karta

Biblo ban

arnika