До Франківська з’їхалися кращі майбутні акушер-гінекологи з усієї України. Івано-Франківський національний медичний університет приймає II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з акушерства та гінекології.

Участь в олімпіаді беруть 28 студентів з різних вищих медичних навчальних закладів України. До журі олімпіади входять професори і науковці з Івано-Франківська, Полтави, Чернівців, Одеси та Вінниці.

«Для нас приймати другий етап всеукраїнської олімпіади дуже почесно, — каже проректор ІФНМУ з наукової роботи Ігор Вакалюк. — Змагання поєднуються з відпочинком, позитивними емоціями. Ми доклали багатьох зусиль, щоб студентам було комфортно. Вони зможуть поспілкуватися один з одним, відчути себе однією родиною майбутніх фахівців своєї справи. Це надзвичайно важлива подія».

«Це зібралася справді наша «золота молодь» — кращі студенти, які захищають честь своїх університетів на наукових конференціях та всеукраїнських олімпіадах, — говорить науковий керівник Ради Студентського наукового товариства ІФНМУ (СНТ), завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко. — Незважаючи на те, якими будуть результати олімпіади, вони всі є переможцями, тому що вони найкраще знають акушерство та гінекологію у своїх навчальних закладах. Це кращі з кращих».

Олімпіада відбувається у три тури. У першому турі студенти складають тестовий контроль знань з акушерства та гінекології. На другому турі відбувається робота в умовах, наближених до професійної діяльності — в симуляційному центрі Обласного перинатального центру. До третього туру виходять студенти, які показали кращий результат у перших двох турах, і змагаються в оцінці клінічного мислення за моделлю вирішення ситуаційних задач з діагностики, тактики ведення та надання невідкладної допомоги. Цікаво, що третій тур відбувається в Яремчому на університетській базі «Арніка», тож студенти зможуть побачити Карпати, подихати гірським повітрям, відпочити.

«Вперше в історії університету ми приймаємо всеукраїнську олімпіаду з акушерства та гінекології, — каже голова журі олімпіади, завідувач кафедри акушерства та гінекології ім. І.Д. Ланового, професор Наталія Геник. — Ми старалися продумати все до найменших деталей, підготували багатогранну програму олімпіади, теоретичний і практичний етапи, студенти зможуть проявити себе з різних сторін. Продумали так само і відпочинок для студентів. Дехто з них ніколи в горах не був, а цього разу побачить Карпати. Це буде активна і захоплююча робота».