1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.79 (19 Голосів)

У рамках науково-практичної конференції студентів та молодих вчених в ІФНМУ за доброю традицією відбулися майстер-класи. Цього року їх було 10. І хоча відбувалися вони онлайн на платформі Microsoft Teams, але стали справжньою окрасою наукового форуму. Розповідаємо про кожен з них.

До майстер-класів долучилися студенти та молоді вчені з усієї України. До кожного з них автори знайшли свій оригінальних підхід.

Зазначимо також, що цьогоріч вперше вібулися три майстер-класи для англомовних учасників конференції. Іноземні студенти взяли в них активну участь.

Першим (25 березня о 18:00) відбувся майстер-клас з травматології на тему «Тренування практичних навичок на виготовленому муляжі колінного суглоба». Його створили доцент Володимир Омельчук та аспіранти Станіслав Федоркевич, Василь Менюк за підтримки професора Вадима Сулими. Цей тренінг викликав велике зацікавелння серед слухачів секції «Травматологія та ортопедія». До слова, професор Вадим Сулима на конференції представив цікаву актову промову.

Не вистачило години для спілкування на майстер-класах «Визначення груп крові методом цоліклонів» та «Determination of blood groups by the method of coliclons» (кафедра фізіології). Мета майстер-класів – навчити студентів визначати групи крові та резус-фактор методом цоліклонів та інтерпретувати отримані результати.

Під час офлайн навчання кілька років поспіль студенти мали можливість визначати групу крові одному студенту з підгрупи самостійно на кафедрі. Проте реалії онлайн занять внесли свої корективи. Тренінг виявився цікавим не тільки для другокурсників, але і третьокурсників та навіть випускників університету. Обидва майстер-класи провела доцент Тетяна Гуранич за активної підтримки завідувача кафедри, наукового керівника СНТ і ТМВ, професорки Наталії Воронич-Семченко.

На кожному майстер-класі учасники мали змогу побачити визначення груп крові двічі та інтерпретацію отриманих результатів. Але не менш цікавим був наступний етап. Усім охочим запропонували назвати групу крові на використаних Eldoncard, що є на кафедрі, та аргументувати свою відповідь. Усім таким учасникам Наталія Воронич-Семченко подарувала набір для визначення групи крові Eldoncard. «Дуже приємно, що активними виявились не тільки учасники майстер-класу старших курсів, але й другокурсники, — зазначає Наталія Миколаївна. — З великим задоволенням відправимо набори сухих цоліклонів не тільки нашим студентам, але й гостям».

Кафедра інфекційних хвороб та епідеміології організувала майстер-клас «Методика одягання захисного костюма при роботі з хворими на особливо небезпечні інфекції». Його провів кандидат медичних наук Андрій Процик. На майстер-клас завітали студентів п’ятого та шостого курсів нашого університету та гості конференції з інших закладів освіти.

Андрій Процик наголосив актуальності цієї проблеми в контексті сучасних реалій пандемії COVID-19, особливо небезпечних інфекцій та навіть застосування біологічної зброї. Особливу увагу приділили таким захворюванням як коронавірус, чума та гарячка Ебола. «Метою цього майстер-класу було показати, яким чином можна попередити зараження персоналу, котрий працює зі хворими та матеріалами, що можуть містити збудників особливо небезпечних інфекцій в лабораторіях, госпіталях, а також в польових умовах», — розповідає Андрій Процик.

Для демонстрації використали універсальний захисний костюм кафедри, закуплений університетом спеціально для практичного навчання студентів. Під контролем викладача студенти поетапно відтворили алгоритм одягання всіх елементів костюму, проведення дезінфекції, а також методику його знімання.

Чи не наймасовішим виявився майстер-клас з кардіології «14 способів реєстрації ЕКГ». Спікером був кавалер Ордена Святого Пантелеймона, завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства, доктор медичних наук, професор Нестор Середюк. У організації дійства допомогали члени Ради СНТ Сергій Фреїк, Марта-Андріана Середюк та Сергій Романович, а також студент шостого курсу Василь Кабан.

На майстер-класі були присутні 90 учасників з усіх куточків України. Величезний попит на майстер-клас був обумовлений тим, що усі звикли до традиційних методик реєстрації ЕКГ. Але в кардіології існує безліч цікавинок!
Іноді для вибору правильних постановки діагнозу та лікувальної тактики можна додатково використовувати інші способи реєстрації ЕКГ. Так, методика Mason-Likar використовується при проведенні велоергометрії, тредміл-тесті, а також при неможливості накладання електродів на кінцівки. Спосіб реєстрації ЕКГ за Люїсом застосовується для кращої візуалізації зубця Р, хвиль ff та FF. Методика за Fontaine використовується для підвищення чутливості виявлення епсилон-хвиль, що має важливе клініко-діагностичне значення при верифікації аритмогенної дисплазії правого шлуночка. Методика реєстрації ЕКГ за Бругад допомагає у діагностиці синдрому Бругада. А ви знали, що за способом Аррігі червоний електрод потрібно ставити на підборіддя? Студенти дізналися багато нового та у подальшому зможуть використати ці знання у своїй практичній діяльності.

Найбільшою цікавинкою конференції став майстер-клас «Дистанційна ЕКГ-моніторингова система «DiaCard» та «Remote ECG monitoring system «DiaCard» (кафедра анестезіології та інтенсивної терапії). «Система дистанційного ЕКГ-моніторингу «DiaCard» – це інноваційний вітчизняний пристрій з інтелектуальними функціями безпеки пацієнта, який дозволяє провести стандартне холтерівське моніторування та постійну оцінку ЕКГ-інформації, а в разі небезпеки – активувати алгоритм порятунку хворого», — зазначає завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Іван Тітов.

«DiaCard» пристосований для різних сфер застосування: сімейна медицина, медицина катастроф, стаціонар, екстрена медична допомога, спортивна медицина, віддалений моніторинг пацієнтів високого серцевого ризику тощо. Цей пристрій є справжньою знахідкою для загрозливих пацієнтів стаціонару 24/7. Розповідали про пристрій також Володимир Венгрович та лаборант кафедри, випускник університету, член Ради СНТ Олег Білас. Звісно, було б значно цікавіше побачити цей прилад наживо і спробувати на собі його використання. Проте карантин накладає свої обмеження на навчання.

Фармацевтичний факультету представив майстер-клас на тему «Жирні та ефірні олії. Сучасний асортимент, особливості виробництва та стандартизації» (кафедра фармації). Тренінг проводили доцентки Марія Мельник і Галина Старченко. Захід зібрав 47 слухачів. Серед них були студенти не тільки фармацевтичного, але й медичного факультетів.

Викладачі розповіли про класифікацію, властивості, способи отримання, переробку та асортимент жирних та ефірних олій на фармацевтичному ринку. Учасники також провели аналіз зразка ефірної олії за методом Державної Фармакопеї України. Слухачі почерпнули для себе багато нового і, можливо, це стане поштовхом і мотивацією розвиватись у цій сфері.

Щороку окрасою студентської конференції є майстер-класи від стоматологічного факультету. Як правило, їх відвідує багато слухачів. Цьогоріч це був майстер-клас «Застосування 3D-сканера у ортопедичній стоматології» та «Aplication of the 3D scanner in orthopedic dentistry (кафедра ортопедичної стоматології). І україномовний, і англомовний майстер-класи провів кандидат медичних наук Андрій Бібен. Він дуже цікаво розповів про переваги цифрової стоматології. Усі бажаючі могли спостерігати за роботою новітньої апаратури, яка набагато полегшує роботу стоматологам, зубним технікам та робить їхню працю більш точною і ефективною. Захід відбувся за активної підтримки завідувача кафедри професора Зіновія Ожогана та декана факультету доцента Олександра Бугерчука.

Ось такою була програма майстер-класів цьогорічної 90-ої науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Інновації в медицині та фармації», яка була присвячена 75-річчю ІФНМУ. Організатори дякують усім авторам і кафедрам університету за активність і творчий підхід до цих подій.

 

ua

virtualnii pac

educ

facebookyoutube

karta

Biblo ban

arnika