1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.57 (65 Голосів)

Кілька тижнів в Україні обговорюють, чи будуть цього року випускникам вручати дипломи з відзнакою. Вчена рада ІФНМУ прийняла відповідне рішення, а ми запитали, що думають про ситуацію самі студенти.

У четвер, 4 лютого, Вчена рада ІФНМУ прийняла рішення залишити дипломи з відзнакою в навчанні. «Ми залишилися на традиційній системі: хто має відмінне навчання, в того буде такий же диплом, як попередньо, — пояснює начальник відділу ЄКТС та моніторингу якості освіти доцент Василь Капечук. — Суть в тому, що відтепер кожен університет може цією відзнакою вважати щось інше, не лише відмінне навчання, наприклад, 75% відмінних оцінок тощо. Тепер бланк диплому виглядатиме дещо по-іншому. Крім того, можливо, до кінця року ми матимемо від міністерства додаткові інструкції щодо дипломів».

Самі студенти по-різному ставляться до «червоних» дипломів, але сходяться на думці, що коней на переправі не міняють — людям варто дати довчитися на тих умовах, на яких вони поступали. Ми зібрали думки кількох цьогорічних випускників.

Марія Мартинець: «Коли залишилось навчатись якихось півроку з 5,5 років, і ти знаєш, що претендуєш на диплом з відзнакою, а тут несподівано все змінюється, то це насправді дуже образливо. Звісно, ми всі розуміємо, що нас не візьмуть на роботу чи інтернатуру за кольором диплому, що це скоріше приємний бонус, але це все ж таки підводить підсумок усіх старань. Цікаво, на тому, що колір диплому нічого не вирішує, люблять наголошувати люди, які на диплом з відзнакою розраховувати не могли. Від жодного «червонодипломника» ще не чула, мовляв, нічого страшного, хай відміняють».

Юлія Філяк: «Колір диплому не має значення, бо ніхто не звертає на це увагу ані в Україні, ані за кордоном. Чула від багатьох відмінників, що вони використовують диплом як підставку, пробують на смак і стверджують, що він не смачний. Червоний диплом став символом, який не завжди можна застосувати. Я ж вважаю, що диплом - це документ, який засвідчує те, що ти - лікар. Для успішного кар‘єрного зросту важливо на скільки людина цілеспрямована, а колір диплома може бути зеленим, рожевим, фіолетовим!»

Олександр Шваб: «На мою думку, червоний диплом - це пережиток радянських часів. За теперішньою системою оцінювання в університеті, оцінки інтерпретуюся в 200-бальну систему за дисципліну, а потім в систему ABC. Тобто якщо в тебе всі оцінки «А» в додатку до диплому, то всім ясно й так, що ти відмінник. Необов’язково, щоб там було вказано, що це диплом з відзнакою, бо він таким і є. Для мене це щось подібне до «золотої» медалі в школі, яка по суті нікому не потрібна, бо твої оцінки є в додатку до атестату, але з тою медаллю, певне, люди почувають себе якось впевненіше.

З іншого боку, шкода людей які дійсно прагнули до цього «червоного» диплому, а в результаті отримають «синій», тільки з кращими оцінками. Все ж варто би було запроваджувати це не для всіх, а тільки для абітурієнтів, що поступили на перший курс. А ті, хто поступали за певних умов, щоб ці умови вже не змінювались під час навчання».

«Мова не йде про обкладинки дипломів, червоні чи блакитні, головне — їхній зміст, — підсумовує перша проректорка ІФНМУ професорка Ганна Ерстенюк. — Щодо змісту, то вважаю, що університети, маючи відносну автономність, можуть видавати студентам дипломи, які вони заслужили. До слова, за кордоном є дипломи, які вказують на достоїнства студентів протягом навчання. Скажімо, захист дипломної чи магістерської роботи. Це дозволяє претендувати на особливі умови зарахування на здобуття наступного рівня освіти. Тож відзнаки є і в європейських вишах».

Отже, станом на сьогодні, Законом України «Про вищу освіту» встановлено такі види документів про вищу освіту (наукові ступені) за відповідними ступенями:

• диплом молодшого бакалавра;
• диплом бакалавра;
• диплом магістра;
• диплом доктора філософії/доктора мистецтва;
• диплом доктора наук.

Як коментує Міністерство освіти і науки України, заклади вищої освіти, як і раніше, можуть видавати дипломи з відзнакою. Інформацію про особливі досягнення випускника можна зазначити в додатку до диплома європейського зразка в шостому розділі «Додаткова інформація». Вимоги до присудження відзнаки виші також визначають самостійно.

Бажаємо цьогорічним випускникам якомога успішнішого завершення навчання, аби омріяні дипломи дали старт дійсно успішній кар’єрі!

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
24
25
28
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika