На фармацевтичному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету в on-line режимі днями відбулась державна атестація випускників заочної форми навчання. Найголовніші іспити для студентів фармацевтичного факультету та факультету підготовки іноземних громадян розпочалась 15 січня із захисту дипломних та магістерських робіт, а завершились 22 січня складанням об’єктивного структурованого практичного іспиту (ОСПІ) та практично-орієнтованого державного іспиту (ПОДІ).

Особливістю цієї атестації було те, що цього року фармацевтичний факультет ІФНМУ випускає останніх спеціалістів напряму підготовки 1202 «Фармація» спеціальності 7.12020101 «Фармація» та перших магістрів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» заочної форми навчання. Окрім того, у зв’язку із пандемією COVID-19 атестація відбувалась у он-лайн форматі на базі платформи Microsoft Teams.

Як повідомляють в деканаті фармфакультету, 75 студентів успішно склали ОСПІ та після складання ІІ етапу ЄДКІ – «Крок-2. Фармація». Вони отримають кваліфікацію магістра фармації, промислової фармації, провізора. Ще 28 студентів (в тому числі шість студентів факультету підготовки іноземних громадян) успішно склали ПОДІ та отримають кваліфікацію провізора.

Як завжди, державна атестація включала в себе п’ять дисциплін: «Управління та економіка у фармації», «Технологія лікарських засобів», «Клінічна фармація», «Фармацевтична хімія» та «Фармакогнозія».

Головою екзаменаційної комісії, як і в попередні роки, став завідувач кафедри хімії фармацевтичного факультету, професор Андрій Стецьків. Членами екзаменаційної комісії та екзаменаторами були перша проректорка університету, професорка Ганна Ерстенюк, начальник навчального відділу Володимир Голуб, деканка фармацевтичного факультету, доцентка Ірина Федяк; завідувачі випускових кафедр професорка Ірина Купновицька, професор Андрій Грицик, доктор фармацевтичних наук Мар’яна Федоровська, а також професори, доценти та асистенти випускових кафедр.

Традиційно до складу екзаменаційної комісії увійшли і представники практичної фармації, а саме начальниця Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області Надія Шпур, технічний директор ТзОВ «Барва», кандидат технічних наук Василь Межиброцький, начальниця випробувального центру ДП «Івано-Франківськ стандарт метрологія», доцент Тетяна Стасів, комерційний директор ТОВ «Іва-Фарм» Іван Венгринюк, завідувач КП «Галицька центральна районна аптека №12» Володимир Іванців, завідувачка ТзОВ «Центорія» Ярослава Самборська.

Як розповідає Ірина Федяк, цього року випускники показали досить хороші результати атестації. Так, середній бал перших випускників-магістрів 2021 року становив 3,82, а якісна успішність — 36 %. Щодо останніх випускників-спеціалістів, то вони показали найкращі результати у порівнянні з усіма попередніми випусками: середній бал – 4,2, якісна успішність – 75 %.

Щиро вітаємо випускників із успішним завершенням навчання!