15 років тому, у вересні 2005 року в Івано-Франківському національному медичному університеті була створена власна клініка. Розповідаємо, з якими здобутками колектив лікувального закладу дійшов до цієї дати.

«Завдяки ректорату з року в рік ми отримуємо краще оснащення, і ми тішимося цим, — розповідає директор університетської клініки, доцент Марія Семотюк. — Окрасою клініки став біохімічний аналізатор Pentra. Нещодавно ми також отримали новий рентгенапарат українського виробництва. Зараз під час пандемії COVID-19 він є незамінний, адже на ньому ми робимо всі дослідження легень. Рішення ректора про його закупівлю — це був дійсно погляд у майбутнє».

Університетська клініка має власну клініко-діагностичну лабораторію. За словами Марії Семотюк, її було цілком достатньо для загальних і біохімічних досліджень тощо, але цьогорічна пандемія поставила нові виклики. Тому ректор Микола Рожко висунув ідею проводити на базі клініки власні ІФА-тестування для дослідження імуноглобуліну M та G, а також створити лабораторію для ПЛР-тестування. Фахівці клініки вчилися в обласному лабораторному центрі. Таким чином нині клініка самотужки забезпечує тестування працівників і студентів ІФНМУ на коронавірусну інфекцію.

Клініка ІФНМУ також долучилася до боротьби з новим коронавірусом. Тут проходять реабілітацію ті хворі, які перенесли COVID-19, вже не потребують кисневої терапії, а лише стаціонарного лікування супутніх захворювань. «Це можуть бути різні патології, наприклад, аритмії, міокардити, цукровий діабет, — розповідає Марія Семотюк. — Коли лікарні міста знімають проблему коронавірусу, супутню патологію ще довго треба доліковувати». Загалом стаціонар клініки розрахований на 60 ліжок.

До слова, нинішня епідеміологічна ситуація не є першим важким викликом, з яким зіткнулась університетська клініка. Як згадує Марія Семотюк, у 2009 році під час епідемії пташиного грипу клініка була переповнена пацієнтами з важкими пневмоніями. Тоді першим в Івано-Франківській області чудові алгоритми лікування систематизував професор Іван Тітов. Завдяки цьому на Прикарпатті було врятовано багато людей.

В університетській клініці консультують викладачі 11 кафедр університету. А у 2012 році на базі клініки створили нову кафедру — загальної практики (сімейної медицини) фізичної реабілітації та спортивної медицини, яку очолив професор Василь Міщук.

З того часу значно зросла якість надання медичної допомоги населенню міста і області. В клініці двічі на тиждень відбувається професорський обхід під керівництвом Василя Міщука. Для студентів це чудова нагода здобути практичні знання. «Навіть такий невеликий об’єкт, як наша клініка, є чудовою навчальною базою для студентів, — говорить Марія Семотюк. — Вони мають можливість тут практикувати догляд за хворими, маніпуляції, присутні на обходах, можуть приходити на денні або нічні чергування і бачити той об’єм роботи, який виконує персонал клініки. Саме так і відбувалося до початку пандемії і переходу на дистанційне навчання. Сподіваємось, вже невдовзі ми повернемось до цього звичного режиму роботи і навчання».

«Наш здобуток — це перш за все фахова і високоякісна щоденна робота, — говорить директор клініки, доцент Марія Семотюк. — Дуже дякуємо ректорату за підтримку і турботу. Можливо, колись наша клініка стане багатопрофільним лікувальним закладом, де могли б реалізувати себе не тільки терапевти, а й викладачі багатьох профілів — хірурги, травматологи, неврологи тощо. Це наша велика мрія».

Вітаємо колектив університетської клініки ІФНМУ з 15 річчям! Бажаємо здоров’я, наснаги і нехай усі мрії збуваються!

Історична довідка

Нинішня університетська клініка ІФНМУ має свого попередника. 10 травня 1945 року в приміщенні школи по вулиці Матейки, 34 було відкрито лікувальний заклад, який тепер відомий як Івано-Франківська міська клінічна лікарня №1. Та спершу це була клініка, на якій базувалися факультетська та госпітальна кафедри Станіславського медичного інституту. Тобто створення лікарні було тісно пов’язане з відкриттям та діяльністю вищого медичного навчального закладу в місті. Тісна взаємодія клінічної та наукової роботи лікарні та університету продовжується і нині, тут мають клінічні бази одразу кілька кафедр ІФНМУ.