В івано-франківському осередку Української медичної студентської асоціації (УМСА), яка діє в Івано-Франківському національному медичному університеті, відтепер є сертифікований тренер. Студентка третього курсу Анастасія Бандура цих вихідних пройшла навчання для тренерів з курсу Basic Life Support (базової підтримки життя), яку влаштувала ГО «44 Навчальний центр».

Учасники навчалися наданню першої домедичної допомоги для населення за протоколами European Resuscitation Council в умовах пандемії COVID-19. «Ми вчилися робити серцево-легеневу реанімацію за останніми протоколами (в умовах коронавірусної інфекції), а також, як допомогти людині при утопленні, сторонніх тілах у верхніх дихальних шляхах, якщо є дихання, але немає свідомості, — розповідає Анастасія. — Було дуже цікаво і пізнавально».

Всі практичні навички учасники відпрацьовували на манекені, а деякі — один на одному. «Я вдячна нашому університету і ГО UMSA за можливість розвиватися і навчати інших», — підсумовує Анастасія Бандура. Тепер дівчина є сертифікованим тренером, і може навчати базовій підтримці життя студентів-медиків і школярів.