У п’ятницю, 18 вересня, на базі Івано-Франківського національного медичного університету дистанційно відбулася вже традиційна міжнародна науково-методична конференція «Актуальні питання підвищення якості освітнього процесу».

Цього року подію присвятили 75-річчю університету. Зазвичай цей науковий форум відбувався на базі університетської виробничо-навчально-рекреаційної бази «Арніка», проте цього разу науковці спілкувалися онлайн.

Серед основних напрямків обговорення цього року були інноваційні та дистанційні технології у сучасній освіті — тема, яка стала особливо актуальною у 2020 році. Так, команда науковців ІФНМУ підготувала доповідь про досвід проведення державної атестації у дистанційному режимі. Попри викликів карантинних обмежень, завдяки розвитку інформаційних і хмарних технологій університет зміг швидко налагодити навчання онлайн і провести держатестацію, яка була розписана до хвилини.

Про освіту у вищій школі в умовах локдауну COVID-19 очима студентів розповіла доцентка кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ Оксана Готюр. Під час карантину опитані студенти фахового медичного коледжу ІФНМУ зауважили, що локдаун негативно позначився на їхній успішності. Більшість з них також відзначили душений неспокій, пов’язаний з дистанційним навчанням. «В умовах локдауну COVID-19 і дистанційного навчання не тільки важко викладати навчальний матеріал, а особливо практичні навики, але і через низьку стресостійкість у студентів важко підготуввти професіоналів», — зазначає Оксана Готюр.

Крім того, учасники обговорили компетентнісний підхід у підготовці сучасного фахівця на додипломному та післядипломному етапах, систему управління якістю освітнього процесу, роль міжнародних освітніх проектів у формуванні сучасного фахівця, підходи до вдосконалення фахової майстерності викладача.

Одна з доповідей стосувалась місцю ерготерапії в комплексній реабілітації військовослужбовців з урахуванням світового досвіду, проблематиці, яка залишається особливо актуальною для України, незважаючи на пандемію. «Ерготерапія в Україні лише починає інтегруватися у комплексну реабілітацію військовослужбовців, — говорить доповідачка, студентка шостого курсу Юлія Філяк. — Тому й метою нашого дослідження було окреслити перспективи розвитку ерготерапії у воїнів АТО та інтегрувати досвід розвинених країн у процес створення конкурентноспроможного напрямку реабілітації».

Попри те, що пандемія COVID-19 наклала обмеження на формат проведення наукового форуму, результати своїх досліджень на конференції представили науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України, а також Польщі, Словаччини, Чехії, Литви, Естонії. Як зазначила головуюча на конференції перша проректорка ІФНМУ професорка Ганна Ерстенюк, для науковців і викладачів дуже важливо постійно вчитися новому, як для себе, так і для суспільства. Тож попри всі випробування, які переживає нині освіта, зупинятися не маємо права.