Днями на фармацевтичному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету відбулась урочисте і водночас дуже родинне дійство. Тут відзначили День фармацевтичного працівника. Це професійне свято в Україні відзначається вже 20-й рік, і за чудовим збігом, цього ж року своє 20-річчя зустрів і фармфакультет ІФНМУ.

За словами деканки фармацевтичного факультету доцентки Ірини Федяк, цю певну символіку дат на факультеті вирішили відзначити разом, пригадавши народні джерела, які стали витоками фармації і до сьогодні живлять її коріння. Це усна народна творчість, пісенна та рукодільна спадщина краю. Тому студенти символічно відкрили бабусині скрині і поділилися родинними реліквіями. А пісенними перлами свята стали композиції квартету бандуристок «Ґердан», під керівництвом професорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Віолетти Дутчак.

«Ми прагнули закцентувати для наших студентів та нагадати викладачам, що професія фармацевта – покликання служити людям, як і пісня, як і слово, як і зілля, як і вишита радістю та болем мамина сорочка. Тому така ідея свята», — говорить Ірина Федяк.

Цього дня не було поділу на магістрів фармації (провізорів) та помічників фармацевта (молодших спеціалістів – бакалаврів), а деканат фармацевтичного факультету спільно із дирекцією медичного коледжу ІФНМУ зорганізував студентів на пошуки бабусиних скарбів. На славу постаралися куратори, а особлива подяка за організацію дійства – доцентці Анні Добровольській.

«Я дуже люблю бувати у фармацевтичному корпусі, тут особлива цілюща аура», – ділиться враженнями директор медичного коледжу, доцент Юрій Боцюрко.

Від ректорату університету привітати колег та вручити грамоти завітали декан медичного факультету, а у минулому заступник декана фармацевтичного факультету по заочній формі навчання, професор Роман Яцишин та секретар Вченої ради ІФНМУ, доцент Роман Ган.

А найгучнішими оплесками усі присутні вітали корифея практичної фармації Прикарпаття – завідуючу ТОВ «Центорія», провізорку вищої кваліфікаційної категорії Ярославу Самборську.

Було усього вдосталь: і співу, і поетичного слова, й історії станіславівських аптек, і подяк попередникам та настанов наступникам. Отже, свято вийшло на славу!

Довідка

Всесвітній день фармацевта був заснований Радою Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation – FIP) на Всесвітньому конгресі фармації і фармацевтичної науки (World Congress of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences) у столиці Туреччини, місті Стамбулі у 2009 році. 25 вересня, дата заснування FIP в 1912 році, і стала офіційною датою свята. FIP є глобальною федерацією національних асоціацій фармацевтів і фармацевтичних науковців та їх єдиним офіційним представником у Всесвітній організації охорони здоров’я.

В Україні, «…враховуючи значний внесок працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров'я населення…», День фармацевта почали святкувати із дня підписання Указу Президента України «Про День фармацевтичного працівника» від 7 вересня 1999 року № 1128/99. Цьогоріч уже двадцятий рік поспіль уся вітчизняна фармацевтична громадськість приймає вітання у третю суботу вересня.