У вівторок, 14 травня, на кафедрі інфекційних захворювань та епідеміології відбувся майстер-клас на тему «Методика одягання захисного костюму при роботі з хворими на особливо небезпечні інфекції».

Провів майстер-клас асистент кафедри Андрій Процик. У ньому взяли участь 15 студентів п’ятого курсу. Також були присутні викладачі кафедри професор Ігор Грижак, доцент Оксана Кондрин та асистент Зоряна Тиліщак.

Метою майстер-класу було показати, яким чином можна попередити зараження медичного персоналу, котрий працює зі хворими та матеріалами, які можуть містити збудників особливо небезпечних інфекцій в лабораторія, госпіталях, а також в польових умовах. Для демонстрації було використано універсальний захисний костюм, який знаходиться на кафедрі та був закуплений університетом спеціально для практичного навчання студентів.

На початку тренінгу викладач розповів про актуальність цих навичок в контексті сучасних реалій особливо небезпечних інфекцій та в умовах потенційної небезпеки застосування біологічної зброї. Особливу увагу приділили таким захворюванням як чума та гарячка Ебола.

Першою одягати костюм зголосилась студентка п’ятого курсу Марта Юркевич. Спочатку студентам продемонстрували те, з чого власне складається захисний костюм. Під контролем викладача студентка поетапно відтворила алгоритм одягання всіх елементів костюму. Потім продемонстрували, як потрібно проводити дезінфекцію, а також методику знімання костюму. Після цього захисний костюм мали можливість приміряти всі учасники майстер-класу. По завершенню всі присутні зробили загальне фото, а учасники отримали відповідні сертифікати.