Нещодавно викладач кафедри патоморфології та судової медицини, доцент ІФНМУ Тетяна Князевич взяла участь у 10-му ювілейному засіданні Української Спілки Ембріологів  «Сучасні допоміжні репродуктивні  технології: якість, ефективність і безпека», що проходив у Києві.

«Наука постійно рухається вперед, і те, що недавно було чимось неймовірним, космічним і нездійсненним, тепер є цілком  реальним», - ділиться своїми враженнями  від почутого на конференції викладач Князевич. За її словами, ембріологія – це наука, яка стрімко розвивається і Україні сьогодні дуже потрібні такі фахівці.

На конференції йшлося про репродуктивне здоров’я,  діяльність клінік репродуктивної медицини, взаємодію репродуктолога та ембріолога, про ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення), що дало можливість багатьом сім'ям, які вже втратили надію мати своїх дітей, відчути радість материнства і щастя батьківства.

«Важлива роль належить медичному спеціалісту – ембріологу, - розповідає Тетяна Князевич. - Адже він включається в процес штучного запліднення в той час, коли відбувається забір генетичного матеріалу. З того моменту клітини знаходяться під постійним контролем. Серед завдань такого фахівця:  відбір клітин, обробка, кріоконсервація, запліднення, вирощування ембріона. Це дійсно те, що можна назвати – Дивом. Так приходить  у наш світ».