Першокурсниця медичного коледжу Івано-Франківського національного медичного університету Марія Дуда посіла третє місце на II етапі Всеукраїнської олімпіади з математики серед закладів вищої освіти I-II рівнів акредитації.

Обласний етап олімпіади відбувався нещодавно в Надвірній. Участь взяли кращі студенти з 30 коледжів області. «Обласна олімпіада — це велика відповідальність, але організатори з самого початку нас підготували, заспокоїли, тому в мене не було великого хвилювання, — розповідає Марія Дуда. — Самі завдання були подібними до тих, над якими я працювала під час підготовки до олімпіади, тому не було нічого надзвичайно складного».

Нашу студентку до обласного етапу олімпіади готувала заступник директора медичного коледжу з навчальної роботи, викладач математики Світлана Шулепа. «Вперше студент нашого медичного коледжу зміг увійти у призери обласної олімпіади з математики, тобто ми склали достойну конкуренцію освітнім закладам технічного профілю, — радіє Світлана Шулепа. — У минулі роки ми дуже близько наближалися до цього, займали сьоме, п’яте, четверте місця. І ось нарешті завдяки нашій спільній роботі ми прийшли до такого гарного результату. Хочу зауважити, що Марія має добру успішність з багатьох предметів, і цілком може пробувати себе на олімпіадах і з інших дисциплін, був би час і бажання».

Марія Дуда — випускниця Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка. Вона каже, що головний секрет доброї успішності — правильний розподіл свого часу. «Зараз я живу в гуртожитку, і коли приходжу з занять, то не відкладаю завдання на потім, а намагаюся робити щось і наперед, — говорить студентка. — Таким чином я можу встигнути виконати всі завдання, а по мірі можливості щось вдається вивчити і глибше. Також наші викладачі нам усе гарно пояснюють під час занять, і це теж дуже допомагає в навчанні».

«Коли поступала до медичного коледжу, думала, що навчання буде складніше, — зізнається Марія Дуда. — Натомість зараз ми проходимо програму 10-11 класу звичайної школи, а з другого семестру додалися кілька спеціалізованих предметів, наприклад анатомія з основами фізіології, також глибше вчимо хімію. Мені подобається».

Цьогоріч це вже не перший успіх студентів медичного коледжу ІФНМУ на обласному та всеукраїнському рівні. Нагадаємо, нещодавно другокурсниця коледжу Тетяна Лукаш здобула перемогу на XVIII Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика.