Днями в Києві відбулося засідання Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» на якому було обрано Національну експертну комісію. До складу комісії затвердили ректора університету, професора Миколу Рожка.

У засіданні Поважної Ради взяли участь заступник голови Регіональної ради Івано-Франківської області, доцент Іван Мельник та голова студентського парламенту ІФНМУ, секретар регіональної ради Олег Тромбола.

До складу Поважної Ради ввійшли Святійший Патріарх Філарет, Перший Президент України Леонід Кравчук, Блаженніший Святослав (Шевчук), Блаженніший Митрополит Макарій, Архієпископ Львівський і Галицький Філарет, Старший єпископ Михайло Паночко, академік Любомир Пиріг, Президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк, народний депутат України Ольга Богомолець, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, Леонід Губерський, Віктор Пинзеник, Володимир Огризко, Павло Гриценко, Філя Жебрівська, Ада Роговцева, Ніна Гойда, Володимир Мартинюк, Василь Князевич.

«Довіра — головна мета роботи Поважної Ради. — відмітив у своєму виступі Василь Князевич. — Ми повинні повернути довіру одне до одного, сусід до сусіда, громадянина до держави і навпаки. Довіра повинна ґрунтуватись на базових чеснотах, християнській моралі, честі та гідності людини. І для мене дуже важливо, щоб «Орден Святого Пантелеймона» асоціювався з беззаперечною довірою суспільства в чесність і гідність цієї відзнаки».

Згідно з календарним планом відкритого конкурсу, пошук та збір інформації про кандидатів регіональними радами триватиме з 30 листопада 2017 р. до 28 лютого 2018 р. Протягом березня регіональні ради повинні висунути по одному найкращому кандидату у кожній номінації і вже у квітні-травні Національна експертна комісія розгляне кандидатів та рекомендує кращих з них Поважній Раді. 9 серпня 2018 року (у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона) Поважна рада визначиться з п’ятіркою переможців і відбудеться урочиста церемонія їх нагородження.

Нагадаємо, Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

Громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» у наступному 2018 році присуджуватимуть теж у п’яти номінаціях. Таке рішення ухвалила Поважна рада під час свого робочого засідання. Як і минулого разу, обиратимуть найдостойніших медиків у таких номінаціях:

1. Найкращий лікар;

2. Найкращий медичний працівник;

3. Новатор охорони здоров’я;

4. За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я;

5. Взірець служіння суспільству.

Наразі вивчається можливість запровадження окремої відзнаки для молоді. Базовими критеріями відбору залишатимуться духовність і порядність, гуманізм та милосердя, ініціативність та професійний і особистий розвиток.

Оголошення відкритого конкурсного відбору Поважною радою розпочнеться не пізніше 30 листопада 2017 р.

Обговорюючи зміни до Положення про Орден, Поважна рада була єдина в тому, що керівниками регіональних рад не можуть бути держслужбовці та посадові особи місцевої влади. І це правильно. Нагорода повинна бути поза політикою, головна її цінність в тому, що вона дійсно громадська та народна. Бо ж найбільший дефіцит зараз – у чесності і довірі.

Важливою новиною стало створення чотирьох номінацій для молоді: молодих лікарів, молодих вчених та студентів. Сподіваємося на плідну співпрацю та активну участь молоді в конкурсі.