На Івано-Франківщині 16-17 листопада відбувається Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інноваційні технології в акушерстві та гінекології: від науки до практики», співорганізатором якої є Івано-Франківський національний медичний університет.

«Вперше з 2000 року в Івано-Франківську і на Прикарпатті відбувається така конференція, — розповідає завідувач кафедри акушерства та гінекології післядипломної освіти ІФНМУ, професор Оксана Макарчук. — У 2000 році в нас відбувся пленум Асоціації акушерів-гінекологів. І ось нарешті через 17 років ми маємо честь зустрічати провідних акушер-гінекологів, професорів, науковців нашої держави. Ми можемо познайомитись з новими напрямками акушерсько-гінекологічної науки, та й усієї служби, яка зараз зазнає змін, як і вся українська медицина».

Науково-практична конференція почала роботу в Івано-Франківській обласній філармонії, а у п’ятницю, 17 листопада, продовжується в мальовничому Яремчому. Серед тем секційних засідань є оперативна гінекологія, невідкладні стани в акушерстві та гінекології, гармонія жіночого здоров’я тощо. Є навіть окрема секція для молодих вчених. Крім того, в програмі конференції заплановані п’ять майстер-класів.

«Сподіваємося, що тут прозвучить все нове, що зараз є в акушерстві та гінекології, і це допоможе практичному лікарю в його роботі, в наданню допомоги дівчатам, жінкам, матерям і дитям, — говорить завідувач кафедри акушерства та гінекології імені професора І.Д. Ланового, професор Наталія Геник. — Наша найбільша мета — покращення репродуктивного здоров’я, адже сьогодні в Україні надзвичайно важка демографічна ситуація. І ми сподіваємося, що ми разом із практичною охороною здоров’я зробимо великий крок вперед, щоб цю ситуацію покращити».

«Ми щиро вітаємо наших гостей, які приїхали до нас поділитися своїми успіхами та науковими досягненнями, — каже ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Усі медичні професії важливі, але ті люди, які сьогодні зібралися в цій залі, дають початок новому життю, і на них лежить величезна відповідальність. Такі конференції є дуже важливими особливо для практикуючих медиків і для наших молодих колег, яких ми з вами готуємо. Сьогодні в нашому університеті працює спеціалізована рада з акушерства та гінекології, і ми працюємо в симбіозі з практичною медициною. Я впевнений, що такими кроками ми разом робимо вклад у покращення демографічної ситуації в Україні».

«Дуже приємно, що на Івано-Франківщині є така співпраця медичного університету з практичною медициною. Така співдружність обов’язково дасть результат, — говорить голова виконавчого комітету Асоціації акушерів-гінекологів України, професор В’ячеслав Камінський. — Саме тому ми обрали Івано-Франківськ місцем проведення цієї конференції, адже тут є максимальне зближення медичної науки з практикою. Перед нами стоять багато питань і проблем, і їх неможливо вирішити за кілька днів, але починати все одно потрібно. Тому дякую всім, хто зібрався на цій конференції. Я впевнений, що робота буде дуже плідною і результативною».

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma