Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Сімнадцять років поспіль у цей день відбувається всеукраїнська подія — радіодиктант національної єдності. Разом з усією Україною писали його й студенти Івано-Франківського національного медичного університету.

Цьогоріч радіодиктант пройшов у форматі міжнародного флешмобу під девізом «Нас – багато. Ми – різні. Але в нас є спільна мета». Диктант розрахований не лише для тих, хто досконало знає українську мову, а й для тих, хто її вивчає. Надзвичайно промовисто лунає вказане мотто і в стінах ІФНМУ, адже XVII радіодиктант виявили бажання написати не тільки українські студенти, а й іноземці.

Із вітальним словом до добровольців флешмобу звернувся ректор університету, професор Микола Рожко. «Мова — це показник культури людини, — говорить ректор. — Зречення від рідної мови, невміння зберегти її, зрештою, призводить не тільки до мовної деградації, а й до самознищення особистості. Хочу наголосити, що наш університет є одним із найактивніших вишів у проведенні такого роду акцій».

Слово взяла й перший проректор університету, професор Ганна Ерстенюк. «Українська мова — це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь, це наша гордість, яка, завдяки нашим студентам-іноземцям, пропагується в різних куточках світу», — каже Ганна Ерстенюк.

Завiдувач кафедри мовознавства, професор Свiтлана Луцак повідала цікаву інформацію щодо ключової проблематики радіодиктантів минулих років. «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це не просто перевірка знань рідної мови, не хизування здобутою високою оцінкою, — говорить Світлана Луцак. — Це незабутнє відчуття єдності всієї громади, розуміння, що в ці хвилини сотні тисяч співгромадян літера за літерою виводять речення радіодиктанту, а ти живеш, і мислиш, і дихаєш в унісон з усією нацією!»

Слово взяли й студенти. Студент ІІ курсу 9 групи Андрій Ціжма поділився своїми роздумами про значення мови в житті людини. Студентка 10а групи I курсу Надія Чапрянська показала слово як зброю в боротьбі за національну гідність і самобутність, продекламувавши поезiю Лесі Українки «Слово, чому ти не твердая криця». Пiсню «Україно!» виконали cтуденти 25 групи ІІ курсу медичного коледжу Діана Лугініна, Ольга Процюк, Анна Кава, Мар’яна Харковська, яким акомпанували Михайло Телька і Олександр Ващишак. Про шкідливість уніфікації української й російської мов читав у поезії Івана Малковча «Напучування сільського вчителя» Артур Футерко, студент 30а групи II курсу медичного коледжу.

Про значення української мови в їхньому житті повідали студенти факультету підготовки іноземних громадян. Для них це не просто засіб спілкування в чужій країні, а знайомство з глибинними пластами духовного життя українського народу, його історією, інтелектуальною і мисленнєвою діяльністю українців. У виконаннi студента ІІІ курсу 54 групи Джуди Окегукву звучала пiсня Святослава Вакарчука «Холодно», поезiю Дмитра Білоуса «Мова» декламувала Паола Океана, студентка 56 групи ІV курсу.

Врешті відбулась й головна подія дня — радіодиктант. Писали на одному подисі, відчуваючи трепет сердець у єдиному пориві однодумців із залюбленням у милозвучне українське слово. Викладачі кафедри мовознавства швидко та ретельно перевірили роботи учасників флешмобу. Кращим знавцям української мови вручили грамоти.

Студенти ІФНМУ

І місце –Христина Христук (І курс);
ІІ місце – Микола Семкович (І курс);
ІІІ місце – Назарій Іванків (І курс).

Студенти медичного коледжу ІФНМУ

І місце – Діана Лугініна (ІІ курс);
ІІ місце – Марія Агип’юк (ІІ курс);
ІІІ місце – Ольга Костецька (ІІ курс).

Студенти-іноземці ФПІГ ІФНМУ

І місце – Ольга-Марія Войновська (ІІІ курс);
ІІ місце – Океана-Паола Сіітегетсе (IV курс);
ІІІ місце – Джума Камара (ІІІ курс).

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
3
4
5
10
11
12
16
17
18
19
21
24
25
26

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma