У середу 25 жовтня, в читальному залі Наукової бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету відбулася презентація графічного роману про війну на Донбасі та окупацію Криму «Перехрестя».

«Перехрестя» — це колективна робота про порушення прав людини та вплив збройного конфлікту на Донбасі на життя окремих людей і суспільство загалом. Він містить дев’ять реальних історій, написаних на основі біографічних інтерв’ю з людьми, які в той чи інший спосіб опинилися у вирі конфлікту. Документаторами та співавторами роману стали активісти з різних регіонів України. Одну новелу підготувала асистент кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк.

«Графічний роман виглядає як комікс, але водночас це серйозна історія про війну на Донбасі і окупацію Криму, про людей, які були учасниками тих подій, або продовжують ними бути, — розповідає Євгенія Бардяк. — «Молода Просвіта Прикарпаття» працювала над історією про роль медиків на війні. Прототипом цієї історії був викладач медичного університету Віктор Костюк. Спершу ми записали ґрунтовне інтерв’ю, на основі якого робили діалоги у вигляді коміксу. Після того була художня обробка та підбір малюнків, сцен, які можна побачити в романі. Війна досі триває, вона стосується кожного, і ми маємо це знати».

Серед дев’яти історій, які містяться в романі є оповіді про полон, життя переселенців та тих, хто залишився у «сірій зоні», про боротьбу родичів за права загиблих добровольців та інші.

«На мою думку, більше людей має знати про те, що відбувається на передовій, яку роль відіграють там військові та цивільні медики, — говорить доцент кафедри патоморфології та судової медицини Віктор Костюк, який працював у Щасті, Станиці-Луганській Луганської області. — Моя історія в цій книжці є щасливою, адже ми разом з побратимами повернулися додому. Кожен медик може побувати в зоні АТО, мої знайомі і зараз їздять на Схід і допомагають місцевому населенню. Вони також українці, від них ніхто не відмовляється. Я вважаю, що так має вчинити кожен свідомий громадянин, який розуміє, що може чимось допомогти країні в цей важкий час».

Наразі книга «Перехрестя» видана обмеженим накладом. Почитати її можна в Науковій бібліотеці ІФНМУ. Її примірник також можна отримати в ГО «Молода Просвіта Прикарпаття». Кількість обмежена.

Графічний роман у новелах створений завдяки співпраці Лібереко — Партнерство за права людини та Східноукраїнського центру громадських ініціатив за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma