Нещодавно відбулася перша всеукраїнська студентська проща до всесвітнього марійського духовного центру Зарваниці, що в Тернопільській області. Участь у духовній події взяли й студенти Івано-Франківського національного медичного університету.

Вперше студенти з усієї України зі своїми капеланами поїхали разом на прощу. Заздалегідь зареєстрованих було 345, а в підсумку прибуло близько 400 осіб – учасників, які брали активну участь у програмі прощі. Темою прощі став вислів Любомира Гузара «Будуймо оази Любові».

Проща розпочалася з екскурсії по всесвітньому марійському відпустовому центрі. Потім учасники попрямувала на студентську Хресну Дорогу з розважаннями та Архиєрейську Божественну Літургію.

Після обіду відбулася дискусійна зустріч «відкритого університету», на якій присутні ділились досвідом своєї зустрічі з Богом та Його дією у їхньому житті. Серед запрошених доповідачів були отець Максим Рябуха, сестра Наталя Мельник, Павло Дідула, Денис Коляда та інші. Подружжя Деркач Михайло та Ірина, які були активними учасниками спільноти Центру Студентського Капеланства, поділилися своєю історією, що сформувала їхню сім’ю. Після всіх дискусій запальними піснями молодь розважали гурти SofiBand та ТРІОДА.

«Ми вирішили поїхати і не пожалкували про це, — говорять студентки 32 групи Уляна Юрків та Ірина Попадинець. — Ми були вражені неймовірною красою природи, архітектури, а головне щирістю та добротою інших людей, які були разом з нами. В цьому місці душа знаходить спокій, адже поруч з нами весь час була Матір Господня. Щиро дякую за чудову поїздку і веселу компанію».

«Мені пощастило відвідати духовний центр в Зарваниці, де відбулася перша студентська проща, — розповідає студентка 2 групи Марта Лабич. — На прощі я познайомилася зі студентами, які приїхали зі Львова, Києва, Дніпра, Хмельницького тощо. Найбільше мені запам’яталися свідчення людей, які не побоялися розповісти про те, як Бог торкнувся їхнього серця. Коли я поверталася додому, то багато про що думала і відчувала, що цей час був проведений не даремно. Планую наступного року обов’язково ще раз відвідати студентську прощу в Зарваниці».