У п’ятницю, 8 вересня, для студентів-першокурсників Івано-Франківського національного медичного університету, які навчаються на новій спеціальності Фізична терапія, ерготерапія провели відкрите заняття зі знайомством з волонтерськими проектами, що працюють в напрямку реабілітації. Заняття відбулося у навчально-практичному центрі кафедри загальної практики (сімейної медицини) фізичної реабілітації та спортивної медицини в рамках відзначення Всесвітнього дня фізичного терапевта (спеціаліста з фізичної реабілітації).

Студенти, які поступили на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія» мали заняття зі Вступу до спеціальності. Це було своєрідне знайомство молодих людей із тим, що їм доведеться опановувати за роки свого навчання.

«Найперше ми хочемо донести до наших студентів, що це за спеціальність, що таке ерготерапевт, фізичний терапевт, показати їм на прикладі тренувального центру, з чим вони будуть займатись, — говорить завідувач кафедри, професор Василь Міщук. — Для початку хоча б на манекенах ми показуємо, що таке суглобова, м’язева, кісткова системи. Окреслюємо найбільш важливі завдання, якими вони будуть займатися. Мова йде не просто про працю ерготерапевтом, а про роботу в команді з пацієнтом. Дуже важливо, щоб студенти вже зараз усвідомлювали це».

На заняття завітав волонтер, організатор проекту з реабілітації бійців АТО «Бандерівський схрон» Ігор Чернецький. Він розповів студентам про те, що сьогодні в Україні виникла особливо гостра потреба в реабілітологах. «Ці студенти, коли будуть випускатись зі університету попадуть на пік проблем, які виникають в учасників АТО, — говорить Чернецький. — Четвертий рік йде війна, і за статистикою, на восьмий рік після цього травматичного досвіду приходить пік проблем у людини, яка це пережила. Вони не просто будуть працювати з реабілітацією після поранень, а будуть слухати те, що бійці розповідатимуть їм, тож доведеться бути й психологами. Це дуже важлива робота».

«Фізична реабілітація дуже актуальна нині в Україні, в таких фахівцях є велика потреба, — каже викладач кафедри Галина Григорук. — Оскільки студенти лише почали вчити анатомію, фізіологію, то наразі ми показували елементарні речі — рухові можливості людини, стан опорно-рухової системи, поставу пацієнта, наявність відхилень у тілі тощо. Робимо це на манекенах. Студенти мають зрозуміти, що у фізичній реабілітації головним інструментом є сам фізичний терапевт,тому що він безпосередньо контактує з хворим, співпрацює з ним. А в них на службі є чимало обладнання, тренажери».

Сьогодні університет продовжує нарощувати навчальну базу для нової спеціальності фізична терапія, ерготерапія. Діють навчально-практичні центри, великий тренувальний центр на базі університетського спортивного комплексу, де є цілий ряд тренажерів, басейн, кабінети масажу, механотерапії. Тож студенти вже мають у своєму розпорядженні потужну базу, і вона буде тільки вдосконалюватись.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma