У четвер, 25 січня, на фармацевтичному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету закінчилися комплексні практично-орієнтовані державні іспити студентів заочної форми навчання.

Підсумкова атестація для 107 випускників-заочників спеціальності «Фармація» тривала з 22 по 25 січня. Студенти випускних курсів складали комплексний іспит із п'яти дисциплін: Клінічної фармації, Управління та економіки у фармації, Технології лікарських засобів, Фармацевтичної хімії, Фармакогнозії.

Іспит проводився на базі навчально-практичного центру «Фармація», його забезпечували випускні кафедри фармацевтичного факультету: клінічної фармакології і фармакотерапії (завідувач професор, заслужений лікар України Ірина Купновицька), організації та економіки фармації і технології ліків (завідувач професор Дмитро Семенів), фармації (завідувач професор Андрій Грицик). Випускники під контролем екзаменаційної комісії демонстрували вміння виконувати завдання майбутньої професії із переліку типових задач діяльності, затвердженого галузевими стандартами вищої освіти за спеціальністю «Фармація».

Оцінювала ці вміння поважна екзаменаційна комісія під головуванням професора Лідії Шеремети у складі восьми професорів, 20-ти доцентів, шести представників керівного складу практичної фармації. Середній бал атестації склав 3,58.

«Під час іспитів студенти демонстрували весь обсяг теоретичних знань, а також практичних навичок і вмінь, якими має володіти провізор по закінченні університету, — розповідає член екзаменаційної комісії, перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк. — Ми сподіваємося, що більшість аптек все ж повернеться до того, щоб готувати лікарські форми, а не тільки продавати вже готові засоби. Тому фахівець-провізор має вміти приготувати, перевірити на відповідність, провести оцінку вартості приготованого ліку тощо. В дуже багатьох випадках ліки, приготовлені в аптеках, є дешевшими за готові форми. Тому ці знання і навички є дуже важливими для наших випускників».

Урочисте вручення дипломів випускникам-заочникам 2018 року відбудеться 30 січня о 10:00 в приміщенні обласної філармонії. Запрошуємо розділити свято усіх бажаючих!