Понеділок, 20 березня 2017 10:57

В ІФНМУ обговорили «Інноваційні технології в сучасній стоматології»

By
Рейтинг матеріалу
(11 голосів)

17 березня VI Івано-Франківський стоматологічний форум продовжила Науково-практична конференція з міжнародною участю «Інноваційні технології в сучасній стоматології» 

 

Однією із тем для обговорення є освітня віха у стоматології. Окрім того про це, але у ширшому форматі медицини, йтиметься 22 березня на парламентських слуханнях. Основне навантаження буде направлене на роботу працівників кафедр, – розповідає учасник конференції, головний позаштатний стоматолог МОЗ України, професор Олексій Павленко: «Наші колеги підготували законопроект для обговорення про стоматологічну діяльність. Він зареєстрований в комітеті ВР, але не знайшов підтримки в більшості».

Варто зазначити, що питання, які піднімаються у законопроекті стосуються покращення надання стоматологічної допомоги. Ідею можна поділити на 3 частини, – продовжує Олексій Павленко: «Яких ми готуємо спеціалістів – наскільки вони адекватні? В яких умовах працюють спеціалісти? Ми бачимо багато приватних установ, але, на жаль, вони не є адекватними до можливості населення отримати ці послуги. І третє – фінансування матеріалів, які використовуються у стоматології».

Не змогли оминути й питання медичного страхування, на що головний позаштатний стоматолог МОЗ України Олексій Павленко відповідає зустрічними питаннями: «Питання в тому, хто буде займатися організацією цього процесу. Є дискусії, бо треба дати преференції якійсь відповідній установі. Хто буде посередником між пацієнтом і лікарем? Скільки захочуть за свої послуги?»

В українському науковому середовищі івано-франківську стоматологічну школу вважають однією із провідних. Їй уже понад три десятки років, – каже завідувач кафедри ортопедичної стоматології, обласний позаштатний стоматолог Зіновій Ожоган: «Сформовані власні наукові напрями. Маємо один з найкращих стоматологічних факультетів в Україні. Те, що є в нас на факультеті не дуже поступається закордонним». Окрім того, організатори конференції зауважують, що факультет забезпечений новітнім обладнанням, а пацієнти не тільки з різних куточків України, але й світу.

Те, що в Україні доступні усі новітні віяння світової стоматології підтверджує ще один учасник конференції «Інноваційні технології в сучасній стоматології» к. мед. н., University of Toronto, Canada, лектор і консультант швейцарської компанії «Sunstar Guidor» Олександр Штеренберг: «У мене в Києві є майстер-класи з імплантації – від А до Я, кісткової пластики, працюємо з кістково замінними матеріалами". Як зауважує міжнародний лектор, в Україні інтерн-стоматолог може обрати за досить невелику суму будь-які курси: «Це навіть дешевше, ніж поїхати в Німеччину, Швейцарію чи Іспанію. Якщо поїхати в Німеччину до лікаря Бергмана – це мінімум 5 тис. €. А приїхати до Києва чи Львова (плюс витрати на дорогу) на дводенний семінар – коштує десь 2 тис. грн. Це велика різниця».

А ще провідні спеціалісти-стоматологи з усієї України поділилися новітніми напрацюваннями: у сфері комп’ютерної технології, 3D-технології, комп’ютерне  моделювання. Ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко наголошує на тому, що івано-франківська стоматологічна школа має пропозиції щодо освітнього питання в медицині: «Зараз іде мова про реформування, які не завжди дають результат. Нам треба зберегти стоматологічну службу, нам треба зберегти факультет для того, щоб готувати майбутніх спеціалістів. Треба зберегти післядипломну освіту. Це лейтмотив наших розмов на цій конференції»

Нагадуємо, напередодні відбулось відкриття виставки "Медвін: стоматологія". Ця подія відбувається в Івано-Франківську вже вшосте, і на неї зібрались провідні фахівці галузі з усієї України, компанії, які представляють вітчизняних і зарубіжних виробників. 

Прочитано 446 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар

Розташування на карті:

Бібліотека

Бази відпочинку та путівки

arnika