Понеділок, 20 березня 2017 10:28

На засіданні студентського наукового гуртка відбулась он-лайн-демонстрація навчальної операції

Підготував
Рейтинг матеріалу
(7 голосів)

У середу, 15 березня, на кафедрі клінічної анатомії та оперативної хірургії Івано-Франківського національного медичного університету відбулося чергове, шосте з початку цього семестру, засідання студентського наукового гуртка, яке проводив асистент кафедри Степан Романюк.

 

Ще нещодавно сам студент, а сьогодні, після завершення інтернатури та проходження курсів з хірургії, – молодий викладач кафедри, відповідальний за роботу навчально-тренінгового центру «Хірургічна техніка». За його ініціативи та зусиль у центрі створено фантоми для оволодіння лапароскопічною технікою. І ось на дане засідання викладач запропонував наступну інновацію: відеодемонстрацію навчальної операції в он-лайн режимі.

 

«Уже вкотре такі засідання збирають велику кількість студентів-гуртківців, так цього дня гурток зібрав 55 охочих», – говорить відповідальний за роботу гуртка доцент кафедри Володимир Федорак.

 

«Захоплююче для студентів було побачити операцію на живій тваринці у стерильних умовах, — каже завуч кафедри доцент Кавин Василь Олексійович, колишній багаторічний відповідальний за роботу наукового гуртка. — В умілих руках студентів хірургічної бригади під керівництвом викладачів кафедри, в умовах загальної анестезії, тваринці було проведено серединну лапаротомію та пошарове ушивання тканин. Операцію виконували студенти гуртківці кафедри Богдан Лудин, Станіслав Мельник та інші. Завдяки відеодемонстрації усі інші студенти мали змогу побачити хід операції на екрані, а в подальшому здійснювати післяопераційний догляд за тваринкою».

 

За словами завідуючого кафедрою професора Юрія Поповича, такі засідання відбуваються щосереди, проходять у позитивній атмосфері, викликають значний інтерес та збирають велику кількість студентів.

 

Досвідчені викладачі кафедри доцент Василь Кавин, доцент Володимир Федорак та молоді асистент Ігор Білінський, асистент Степан Романюк, асистент Ростислав Парахоняк та Вікторія Парахоняк уже провели засідання з актуальних питань дисципліни, на яких кращі студенти-гуртківці мали можливість представити підготовлені презентації з актуальних проблем хірургії та ознайомитись з роботою операційного блоку, правилами підготовки хірургічної бригади до операції та підготовкою рук хірурга до операції, правилами роз’єднання та з’єднання тканин.

 

Кафедра радо вітає у своїх стінах усіх майбутніх фахівців-медиків, охочих до знань.

Прочитано 394 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар

Розташування на карті:

Бібліотека

Бази відпочинку та путівки

arnika